Maksymilian Nowicki

nowa.narracja@gmail.com

Wykształcenie:

. Student Reżyserii, Gdyńska Szkoła Filmowa (2016/17-)

. Absolwent Scenariopisarstwa, studia dzienne, magisterskie, PWSFTviT (2015/16)

. Absolwent Scenariopisarstwa, studia dzienne, licencjackie, PWSFTviT (2013/14)

. Film i Media, kulturoznawstwo, Uniwersytet Łódzki (2011-) – przerwane

. Uczestnik warsztatów MidPoint w Pradze, Juliusza Machulskiego, Briana Warda, Martina Daniela (metoda Franka Daniela), Stephena Cleary, Brendana Warda, Olivera Schütte, Denijala Hasanovica i Wojciecha Marczewskiego, Denijala Hasanovica, kurs szybkiego czytania :)


O sobie:

Interesuje mnie szczególnie kino intymne, realistyczne, współczesne, o człowieku, ale poruszam się dobrze we wszystkim, gdzie mogę pomóc stworzyć dobrą historię. Chętnie pracuję jako script doctor.

Osiągnięcia literackie – scenariuszowe:

. Jest autorem scenariusza 30-minutowego filmu „Wera” w reż. Łukasza Ostalskiego jako 1/3 część filmu kinowego „Nowy świat” (Akson Studio, 2015).
Film zdobył nagrody:
2016 Konkurs Debiutów 40. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu
2016 Luxor, Egipt (Luxor Arabian & European Film Festival) Wyróżnienie
2016 II nagroda w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na Netia Off Camera
2015 Konkurs Główny 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdynii

. “Czas Trampek” - scenariusz filmu pełnometrażowego nagrodzony w konkursie scenariopisarskim “Script Pro 2011” drugą nagrodą oraz stypendium Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Kolejna wersja tego tekstu znalazła się w Oficjalnej Selekcji “Much More Than A Script Competition” na European Independent Film Festival 2012 w Paryżu

. Poprawiany i scriptdoctorowany przez niego "More than Eternity" autorstwa Macieja Rogali zdobył nominację na Beverly Hills Film Festival 2013, znalazł się w finałowej czwórce na Life Fest Film Festival 2013 w LA i zdobył piąte miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Barcelonie 2013

. Zdobywca podwójnego wyróżnienia w Konkursie na Scenariusz Filmu Krótkometrażowego na podstawie wybranego wiersza Zbigniewa Herberta o Panu Cogito Fundacji Herberta w 2013 za scenariusz "Omlet", nagrodzony środkami na realizację.

. W 06/13 numerze magazynu literackiego "Chimera” jego opowiadanie "Wpadając do Stambułu przy skoku na główkę z najwyższej wysokości" zostało nagrodzone w konkursie “Otwartym Tekstem” Opowiadaniem Miesiąca.

. Autor scenariuszy etiud i krótkich filmów

scenariusze

Czas trampek / komediodramat

Jest rok 2010. Neurotyczny Daniel wkracza w powstające w kraju nad Wisłą środowisko hipsterów. W trakcie jego odkrywania pozna czołowego przedstawiciela gatunku, Cacka i odbędzie lekcje przyjaźni, dorastania, pierwszej miłości i przede wszystkim - skonfrontuje się z demonem Matki.

Nowy świat / dramat

„Nowy świat” to trzy poruszające historie trójki młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie… w Polsce. Żanna wraz z dzieckiem uciekła z ogarniętej chaosem Białorusi, zostawiając męża – znanego opozycjonistę. Azzam pracował dla polskiej armii w Afganistanie jako tłumacz, przez co został uznany za zdrajcę. Teraz próbuje poradzić sobie z wojenną traumą. Odrzucona przez rodzinę Wiera wyjechała z Ukrainy, by rozpocząć nowe życie, gdy niespodziewanie to stare upomniało się o swoje prawa.