Scenariusze, do których szukamy reżyserów i producentów.
Zapraszamy do czytania i do bezpośredniego kontaktu z autorami.


pełnometrażowe

Czas trampek / komediodramat
autor: Maksymilian Nowicki

Jest rok 2010. Neurotyczny Daniel wkracza w powstające w kraju nad Wisłą środowisko hipsterów. W trakcie jego odkrywania pozna czołowego przedstawiciela gatunku, Cacka i odbędzie lekcje przyjaźni, dorastania, pierwszej miłości i przede wszystkim - skonfrontuje się z demonem Matki.

Paraliż / dramat
autor: Justyna Stasio-Siga

„Paraliż” to opowieść o dziewczynie obsesyjnie zakochanej w starszym mężczyźnie, która chce wydostać się z pułapki nudnego życia, w którą sama się zapędziła. Tekst powstał pod opieką artystyczną Sławomira Fabickiego. Szukam reżysera i producenta.

krótkometrażowe

Czuły film / dramat obyczajowy
autor: Justyna Bilik

Piętnastoletnia Ukrainka Zoja przyjeż̇dż̇a z bratem do małego polskiego miasteczka przy granicy. Handlują zniczami i tanią wódką. Zoja odwiedza swoją przyjaciółkę, Iśkę. Okazuje się, że ojciec Iśki nie żyje. Zoja próbuje pomóc Iśce w organizacji pogrzebu. Idą razem na cmentarz i do księdza, ale niczego nie udaje im się załatwić. Zoja odkrywa, że jest zakochana w Iśce. Iśka krzywdzi Zoję. Zoja wraca do brata.

Nic nie powiem / dramat
autor: Paulina Skibińska

Aśka(17) pracuje na odkrytym basenie w barze z zapiekankami. Tego dnia musi wziąć ze sobą do pracy młodszą siostrę Patrycję(13). Patrycji podoba się chłopak Aśki, Rafał. Patrycja podrywa Rafała i odkrywa o nim prawdę.

Jazda próbna / dramat
autor: Kacper Wysocki

Staszek jest byłym kieszonkowcem i właśnie wychodzi na 24-godzinną przepustkę ze szpitala psychiatrycznego. W jego życie wkracza córka jego lekarza. Spotkanie, które miało trwać tyle co droga ze szpitala na dworzec, łączy ich ze sobą na cały dzień.

UNLOVEABLE / dramat, film o dorastaniu
autor: Nina Lewandowska

„UNLOVEABLE” to niepokojąca podróż przez letnią noc widziana oczami 14-letnich dziewczyn, będących pod wpływem alkoholu i silnych emocji. Tekst powstał pod opieką Macieja Sobieszczańskiego.

Syn
autor: Grzegorz Puda

Ojciec w więzieniu, matka przyprowadzająca nowego partnera, młodszy brat pod opieką, czyli dzieciństwo uwikłane w okrutną i beznadziejną próbę ratowania rodziny przez czternastoletniego Dawida. Opieka artystyczna: Maciej Sobieszczański.

Scenariusze zrealizowane lub w trakcie realizacji.


pełnometrażowe

Biszkopt / dramat erotyczny
autor: Justyna Stasio-Siga

„Biszkopt” to dramat erotyczny poruszający tematykę LGBT. Maria zakochuje się w swojej sąsiadce - Elżbiecie. Nie wie, co z tym zrobić, bo ma męża i dziecko i zawsze uważała się za osobę heteroseksualną. Tekst znalazł się w finale konkursu Script Pro 2014.

Nowy świat / dramat
autor: Maksymilian Nowicki

„Nowy świat” to trzy poruszające historie trójki młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie… w Polsce. Żanna wraz z dzieckiem uciekła z ogarniętej chaosem Białorusi, zostawiając męża – znanego opozycjonistę. Azzam pracował dla polskiej armii w Afganistanie jako tłumacz, przez co został uznany za zdrajcę. Teraz próbuje poradzić sobie z wojenną traumą. Odrzucona przez rodzinę Wiera wyjechała z Ukrainy, by rozpocząć nowe życie, gdy niespodziewanie to stare upomniało się o swoje prawa.

krótkometrażowe

Błyszczyk / dramat, film o dorastaniu
autor: Justyna Stasio-Siga

„Błyszczyk” to historia 15letniej Julii, która musi wybrać pomiędzy udawaniem, że jest dorosła a pozwoleniem sobie na to by być jeszcze dzieckiem. Scenariusz znalazł się w finałowej piątce wyłonionej spośród siedemdziesięciu tekstów w konkursie Warszawa-Paryż organizowanym przez Studio Munka i GREC. Reżyserii podejmie się Piotr Brożek, absolwent Szkoły Filmowej w Gdyni. Zdjęcia zrealizuje Paweł Tybora. Film będzie realizowany latem 2015 w Dynowie.

Maria / tragikomedia
autor: Joanna Budzowska

Film piętnastominutowy zrealizowany przez Klaudiusza Chrostowskiego, rok produkcji: 2011. Tragikomedia, podczas której towarzyszymy Marii, zdradzonej kobiecie, w wędrówce i podjęciu decyzji co zrobić ze swoim życiem i niewiernym mężem.

Oczy mojego ojca / dramat
autor: Anna Stańko

Historia o trzech kobietach w duszącej samotni mazurskiej wsi. Tekst został zrealizowany w Studiu Munka w programie 30 minut przez Bartosza Blaschke.

Zaćmienie / dramat
autor: Justyna Stasio-Siga

Historia opowiadana z perspektywy ośmioletniej dziewczynki. Akcja rozgrywa się w 1999 roku. Tekst będzie realizowany w Studio Munka w ramach Programu „30 minut” przez Kingę Lewińską.