Czas trampek / komediodramat

DANIEL jest zamkniętym w sobie, zakompleksionym, zahukanym osiemnastolatkiem, którego ktoś na jakimś etapie ewolucji pozbawił umiejętności życia w społeczeństwie. Apatyczna, nieobecna po śmierci ojca Daniela MATKA (45l.) jest przygnieciona ciężarem samotnego wychowania, za swoje macierzyństwo uważając trzymanie go z daleka od żelatyny, od której można dostać choroby wściekłych krów. Daniel, któremu nikt w tak ważnym okresie nie okazuje miłości i w którym powoli wygasają wszelkie do niej, a może i w ogóle - ludzkie uczucia, marzy o wyrwaniu się z toksycznego domu, ratując siebie i jednocześnie skazując na samotność zapadłą w depresję Matkę. Daniel, szukając ludzkich odruchów i chęci nauczenia się życia z ludźmi, trafia w środowisko hipsterów. Daniel zacznie wędrować między hermetycznym, obarczony poczuciem wstydui „Polską B” domem rodzinnym, abogatymi dziećmi bogatych rodziców z Warszawy siedzących w „Planie B”.

Niedojrzały chłopak spotyka CACKA (18l.), który zostaje jego mentorem po nowym, lepszym świecie. To dusza towarzystwa, może zbyt pewny siebie zgrywus, ale inteligentny i zabawny. Daniel zaczyna wsiąkać w blichtr banalnych problemów, zaczynając dzięki temu łapać łyk powietrza, którym oddychają „normalni” ludzie, jednocześnie oddalając od Matki. Poznaje kolejnych hipsterów: DŻANET –byłą dziewczynę Cacka, oraz KLAUDIĘ, która okaże się pierwszą miłością bohatera. Sieć związków się plącze i jest mocno uzależniona od prestiżu, mody i hierarchii.

Daniel i Cacek stopniowo zamieniają się rolami. Daniel staje się wzorowym przykładem hipstera, a Cacek usuniętą na bok, szarą myszką.

Daniel jest zbyt zagubiony, by wybrać właściwie i zaczyna stawiać powierzchowność i plastikowe prawdywygłaszane przy drinku na Placu Zbawiciela nad przyjaźń Cacka, uczucie Klaudii i przede wszystkim - zachowanie więzów rodzinnych.

Cacek zaczyna rozumieć, o co mu tak naprawdę chodzi w życiu i żyć „naprawdę”. Daniel natomiastpo przejściu lekcjidojrzewania w końcu dostaje to, czego zawsze chciał. Jednak jakim kosztem?