UNLOVEABLE / dramat, film o dorastaniu

Akcja filmu rozgrywa się na bogatych przedmieściach Warszawy. Zabiera nas w niepokojącą podróż przez letnią noc. Świat widzimy oczami 14-letnich dziewczyn, będących pod wpływem alkoholu i silnych emocji. Możemy zobaczyć tylko tyle, ile widzą i pamiętają bohaterki.

Są nimi czternastolatki, Krysia i Majka. Krysia zagłusza poczucie osamotnienia alkoholem. Ciągnie ją tam, gdzie można się najdotkliwiej sparzyć. Majka dusi się od toksycznej miłości, którą osacza ją depresyjna matka.

Krysia i Majka bardzo chcą już dorosnąć. Wydaje im się, że być dorosłym znaczy być zdanym wyłącznie na siebie. Ich spotkanie stawia przed nimi wyzwanie: czy potrafią wziąć odpowiedzialność za drugą osobę?

Nastolatki wpadają na siebie w osiedlowych delikatesach. Krysia ma ochotę zbliżyć się do Majki, więc kradnie jej portfel. Tym sposobem uruchamia łańcuch zdarzeń, które spajają losy dziewczyn na tę noc.

Nieoczekiwanie podróż Krysi i Majki nabiera przerażającego tempa. Majka zostaje wykorzystana na imprezie i potrzebuje pomocy. Krysia próbuje zająć się dziewczyną, jednak alkohol po raz pierwszy staje się dla niej przeszkodą w osiągnięciu tego, czego chce.

Czy Krysi uda się pomóc Majce? Czy spotkanie dziewczyn to tylko kolizja, po której rozejdą się, każda w swoją stronę? Czy może będą dalej iść razem, ciągnąc się raz w dół, raz w górę? Tylko razem mogą schronić się przed światem, który ich nie szanuje.

Nina Lewandowska

pliki do pobrania

autor